Jeden procent podatku dla Spojrzenia Pomoc dla osb z problemami wzrokowymi

Marsz Białej Laski

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 dla Niewidomych i Słabo Widzących w Łodzi oraz Stowarzyszenie „Spojrzenie” zapraszają w dniu 13.10.2017 r. (piątek) do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski, święta osób z dysfunkcją wzroku.

 

Celem jego jest przedstawienie społeczeństwu problematyki osób niewidomych i słabowidzących oraz przypomnienie, że niepełnosprawni wzrokowo istnieją i żyją jak inni obok nas. Chcielibyśmy, aby społeczeństwo udzielało im właściwej pomocy, znało potrzeby i problemy, integrowało się z osobami niewidomymi i słabowidzącymi, nie godziło się na ich wykluczenie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o przyłączenie się do naszej akcji obchodów Międzynarodowego Dnia Białej Laski.

 

Program Marszu Białej Laski:

  • 12.00 rozpoczęcie marszu (Plac Wolności)
  • 12.00 – 12.40 przemarsz ulicą Piotrkowską przed UMŁ
  • 12.40 – 13.00 spotkanie uczestników z przedstawicielem władz miasta i Rzecznikiem Osób Niepełnosprawnych, wręczenie nagród Dyrektora Ośrodka.

 

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres: gabriela.walenta@blind.edu.pl lub sekretariat@blind.edu.pl lub fax. 42 657 78 11.

Script logo